Julesang av Alf Knutsen (Innbundet)

Julesang (Innbundet)

40 av våre vakreste julesanger

Forfatter:

Tekster, lyd og noter til 40 julesanger - syng deg i JULESTEMNING! 
Her kan du lære deg de kjente og kjære julesangene av en sangbok med innebygget avspiller.
Boken er dessuten illustrert med koselig nostalgiske julekort - som mange vil kjenne igjen. 

Forfatter:
Innbinding: Innbundet
Utgivelsesår: 2016
Antall sider: 160
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Bokmål
ISBN/EAN: 9788202516338
Fag: KRLE, Musikk
Omtale Julesang

Julens musikk setter alle i stemning!

Kan du tenke deg en jul uten musikk - uten våre tradisjonelle norske julesanger? Jul er tradisjon. Det er også julesangene. Vi liker å spille dem om og om igjen. De fleste synes det er hyggelig å synge med, men problemet er ofte å huske teksten. Kanskje husker vi det første verset … men hva med resten?

Boka Julesang har en innebygd lydavspiller med høyttaler og uttak for øretelefoner som gjør det mulig å spille av melodien samtidig som du synger sangteksten.


I denne boka samler vi 40 av våre vakreste julesanger og gjengir dem i tekst, notesatser og dessuten musikkakkompagnement på den medfølgende lydavspilleren. Sangene er utvalgt og presentert av kantor Alf Knutsen, som også står for klaverspillet. Julesangene blir sunget av Henrik Sand Dagfinrud og Anine Kruse Skatrud, og den totale spilletiden på lydenheten blir på hele to timer. Vakkert spill og vakker sang får følge av nostalgiske julekort – og sørger for julestemning i huset.

Julesang - 40 av våre vakreste julesanger!

Fra innholdet:

  • Tenn lys!
  • Nå tenner vi det første lys
  • Sancta Lucia
  • Det lyser i stille grender
  • Nå har vi vaske golvet
  • Nå tennes tusen julelys
  • Nå er den hellige time
  • Velsigna du dag over fjordan
  • Himlen i min favn
  • Himmel på jord
  • Deilig er jorden
  • Jeg er så glad hver julekveld
  • Glade Jul
  • Stille natt
  • Det kimer nå til julefest
  • Kim, alle klokker
  • Et barn er født i Betlehem
  • Deilig er den himmel blå
  • Jeg synger julekvad
  • Å du heilage
  • Her kommer dine arme små
  • Et lite barn så lystig
  • Det hev ei rose sprunge
  • Den yndigste rose er funnet
  • Nå vandrer fra hver en verdens krok
  • I denne søte juletid
  • Mitt hjerte alltid vanker
  • Barn Jesus i en krybbe lå
  • Du grønne, glitrende tre, goddag!
  • I en natt så klar og kald
  • O, jul med din glede
  • Solbarn
  • I kong Davids by
  • Høyr kor englar syng
  • En krybbe var vuggen
  • Å, kom nå med lovsang
  • Å Betlehem, du vesle by
  • Midt i hårdest vinter
  • Sjå i stille vinterkveld

 


Alf Knutsen er utdannet kantor fra Norges musikkhøgskole og arbeider i Rælingen menighet. Han er kjent som en av skaperne av de nasjonalt og internasjonalt kjente barnefilmene om redningsskøyta Elias på Barne-TV. I 2007 ble han tildelt Herøy kommunes kulturpris, og i fjor utga han Salmesang.

Til toppen

Flere bøker av Alf Knutsen:

Anmeldelser Julesang

Den frisket opp mine julesangferdigheter og imponerte barnebarna.
Jorunn, Drammen

Jeg er glad i julesangene våre, og er redd for at de skal gå i glemmeboken. Dette er en fin mulighet for å synge sammen med barn og barnebarn, så disse sangene kan videreføres til de neste generasjonene.
Guri, Tromsø

Med tekst og lyd ble alle i familien med på å synge. Det ble en samlende god julestemning i sangen. 
Alina, Mjøndalen

Fin sangbok for å lære barn og barnebarn gamle julesang tradisjoner. Og fin til aktivitet på dagsentret der jeg jobber for eldre og demente. Fint med musikk til tekstene.
Inger, Røros

Til toppen